zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Místo skládky bude parkoviště kamionů

24.10.2005
Odpady
Místo skládky bude parkoviště kamionů

Karlovy Vary - Radní Karlových Varů posuzovali opět některé problémové stavby ve městě, které plánují soukromí investoři. Nyní se vyjadřovali k výstavbě bytového domu v Ondřejské ulici a k odstavnému parkovišti pro kamiony společnosti Golem v Dolních Drahovicích.

"V Ondřejské ulici dole poblíž závory chce Zaiko Osmanovič postavit šestipatrový dům. Příští rok plánujeme generální opravu Ondřejské ulice, proto se musela tato soukromá akce konzultovat také s vedením města. Investor má povolení i od správy pramenů, které se nacházejí v těsné blízkosti," vysvětlil náměstek primátora Petr Keřka.

Druhá stavba - v Dolních Drahovicích se však hodně dotýká místních obyvatelů. Radní totiž vzali na vědomí změnu územního plánu. Podle Keřky jde zatím jen o podkladový materiál. Soukromá společnost Golem chce na místě bývalé skládky (poblíž supermarketu Plus) postavit odstavné parkoviště pro svá nákladní auta. Ta například vozí minerální vody z Kyselky.

"Tím, že firmě povolíme parkoviště postavit, odlehčíme městu. Kamiony už nebudou muset projíždět Karlovými Vary," poznamenal Keřka. Teď společnost parkuje u Nádražní ulice ve Staré Roli.

Okolo bývalé skládky v Drahovicích jsou však zahrádkářské kolonie. Lidé si nepřejí, aby zde v budoucnu parkoviště bylo.

"Místo území občanské vybavenosti, která přes ulici sousedí s areálem zdraví, budou mít obyvatelé a návštěvníci Drahovic kouřící náklaďáky. Je to vůbec možné? Jak daleko půjde arogance moci? Síla některých radních, kteří jsou pupeční šňůrou napojeni na firmu Golem, je značná. Jsem přesvědčená, že jde minimálně o střet zájmů," zaslala své stanovisko k plánovanému parkovišti do redakce jedna čtenářka.

V okolí bývalé skládky však nejsou jen zahrádky. V budoucnu by zde totiž měly být i bytové domy. Podle Keřky město počítá s tím, že by některé zdejší zahrádky v prodalo jejich nájemcům.

"Je tu jedna, kde by se mohly postavit bytové domy. Ty by od parkoviště odděloval pás zeleně," dodal náměstek primátora Keřka.

Zdroj: Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí