zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stavební povolení pro R35 u Sedlice se zpozdí

27.10.2005
EIA
Stavební povolení pro R35 u Sedlice se zpozdí

Krajský úřad v Hradci Králové musí řešit odvolání Dětí Země

Ekologické sdružení Děti Země z Brna podalo proti stavebnímu povolení na dvě polní cesty v rámci výstavby velké křižovatky na rychlostní silnici R35 v úseku Sedlice – Opatovice, které vydal Magistrát města Hradec Králové, odvolání ke krajskému úřadu. Magistrát podle nich porušil zákon o ochraně přírody a krajiny, neboť je neinformoval o zahájení tohoto stavebního řízení, takže se ho nemohly zúčastnit. Zahájení výstavby se tak pravděpodobně oddálí o několik měsíců.

„S oznamováním o zahájení stavebních řízení ze strany stavebních orgánů máme potíže jen občas, vždy to pak řešíme odvoláním k nadřízenému orgánu, který nám dá samozřejmě za pravdu,“ vysvětluje Miroslav Patrik z Dětí Země, které výstavbu R35 od Sedlic přes Zámrsk až po Mohelnici monitorují od konce roku 2002.

Další stavební řízení již přímo na stavbu obří křižovatky u Sedlic probíhá na Ministerstvu dopravy. Pokud opět dojde k porušení zákonů, jsou Děti Země odhodlány podat odvolání. Územní rozhodnutí pro křižovatku u Sedlic bylo vydáno v říjnu 2004, přičemž řízení trvalo šest měsíců.

Děti Země na území Pardubického kraje podporují výstavbu silnice R35 v jižní variantě, jak doporučily odborné posudky a preferují obce a místní sdružení v trase severní varianty. Zastupitelé kraje se však v konceptu územního plánu kraje přiklonili k variantě severní. Pokud svůj názor nezmění, lze očekávat, že výstavba R35 na Pardubicku se odsune na vedlejší kolej a dojde spíše k rozšíření dálnice D1 o dva pruhy.

Další informace o stavebních řízeních na R35:
Magistrát města Hradce Králové, odbor dopravy: M. Mládková, tel. 495 707 801
Ministerstvo dopravy, odbor pozemních komunikací: Petr Vůjtěch, tel. 972 231 126

Zdroj: Deti Zeme Brno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí