zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

30 tun odpadu ze Slap

31.10.2005
Odpady
30 tun odpadu ze Slap

SLAPY - Pracovníci Povodí Vltavy nakládají dřevěné zbytky zchátralého přístaviště.

V hromadě šrotu a odpadků na pontonu záhy končí i barely a plastové sudy. Rameno jeřábu říční lodi přesouvá železnou konstrukci polorozpadlého přístavního mola na nákladní přepravní loď. Tak se uklízí Slapská přehrada, jen za tři dny odsud odvezli na 30 tun odpadu.

Akce má název Čisté Slapy a jejím cílem je zbavit břehy jedné z nejnavštěvovanějších rekreačních nádrží v Čechách černých staveb, potopených lodí a dalšího nastřádaného nepořádku. Počátkem týden sváželi pracovníci povodí nepořádek např. z Jablonské a obou Čínských zátok. Markéta Komárková, technička závodu Dolní Vltava, nám vysvětlila: Přístavní mola ve špatném technickém stavu. Která nemohou plavat, jsme označili křížkem a nyní je odstraňujeme.

Povodí Vltavy zároveň otazníkem označuje přístaviště, která jsou sice v dobrém technickém stavu, ale nemají patřičná povolení. Jejich majitelé mají čas do konce letošního roku, aby tyto stavby zlegalizovali. Pokud se tak nestane, pracovníci Povodí je také odstraní. Veškerý materiál vozíme na náplavku u přehrady. Tady se vše třídí a likviduje podle druhu odpadu, doplnila údaje Komárková.

V současné době je hladina Vltavy na Slapech přibližně o tři metry níže, než tomu bývá v létě. Tento stav potrvá do 9. listopadu, kdy pracovníci Povodí Vltavy podzimní úklid ukončí.

Jak jsme se dozvěděli, s podobnými akcemi se počítá i v příštích letech, poněvadž nepovolené černé stavby a nepořádky chtějí pracovníci Povodí dále nemilosrdně likvidovat.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí