zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mladá Boleslav otevře ještě v listopadu svůj první psí park

08.11.2005
Příroda
 Mladá Boleslav otevře ještě v listopadu svůj první psí park
MLADÁ BOLESLAV -- Město Mladá Boleslav chystá otevření svého prvního psího parku. Zařízení v blízkosti panelového sídliště by mělo umožnit bezproblémové venčení psů a zároveň přispět k tomu, aby psi nepobíhali například na dětských hřištích či jiných zelených plochách v této oblasti. Park bude otevřen 15. listopadu, řekl dnes ČTK náměstek primátora Robin Povšík.

Vybudování psího parku na vybrané lokalitě v blízkosti zdravotního střediska Modrá Hvězda a parku stálo město milion korun. Nechalo upravit terén, instalovat herní prvky pro psy a koše se sáčky na psí exkrementy a celou plochu oplotit. Podle Povšíka bude park zatím ve zkušebním provozu a předpokládá, že na jaře 2006 by jej magistrát mohl dále zdokonalit. "Myslím si, že je to krok správným směrem," řekl. Park bude doplněn také zavlažovacím systémem a vodním prvkem, aby se psi měli kde napít. Je pravděpodobné, že se na noc bude park zavírat.

Město má již vyhlášku, ve které určuje lokality pro volné pobíhání psů. Mezi ně patří vybrané plochy jak na sídlištích, tak například v lesoparku Štěpánka či u Jizery. Velká oplocená plocha určená pro pobíhání psů ale ve městě dosud chyběla.

Na všech ostatních plochách musí majitelé vodit své psy na vodítkách a jsou stanovena i místa, kam psi nesmějí vůbec vstoupit. Mezi ně patří například vybrané plochy v parcích, sportovní zařízení či dětská hřiště.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí