zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dálnice D47 má další potíže

11.11.2005
EIA
Dálnice D47 má další potíže
 Pro severomoravskou dálnici D47 z Lipníka nad Bečvou k Ostravě stále ještě nejsou vykoupeny všechny pozemky. Kvůli tomu chybí i stavební povolení na některé části patnáctikilometrového úseku z Lipníka do Bělotína. Povolení měla být k dispozici v březnu.
"Pracujeme na některých objektech, nikoli však na celé trase. Chybí stavební povolení," uvedl Ondřej Šuch, mluvčí stavební společnosti Skanska CZ. Ta je v čele konsorcia, které loni v listopadu zvítězilo v soutěži o tuto zakázku.
Ministerstvo dopravy přitom slíbilo, že celá dálnice bude uvedena do provozu v roce 2008. Pokud nebudou na stavební povolení na zmíněný úsek do konce roku, zpozdí to otevření celé dálnice.
Ještě v říjnu navíc chybělo územní rozhodnutí pro další úsek dálnice, a to šestikilometrovou část z Bohumína k polské hranici. Rozhodnutí přitom předchází výkupu pozemků i stavebnímu povolení. V trase budoucí dálnice totiž leží chráněné krajinné území, a proto se čeká na vyjádření Ministerstva životního prostředí.
Podle ministra dopravy Milana Šimonovského se zpozdí i výstavba přivaděčů k dálnici. Již teď je jisté, že silnice napojující na dálnici okolní obce i část Ostravy budou dokončeny nejdříve v roce 2009.
Největší problém je příprava trasy a výkup pozemků. Zejména v Ostravě se protahuje jednání s majiteli pozemků a zajišťování náhradního bydlení pro lidi, jejichž domy stavbě překážejí. O kolik se jaký úsek zpozdí či urychlí, upřesní ředitelství silnic v pátek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí