zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Galerie Futura se otevírá přírodě

25.11.2005
Příroda
Galerie Futura se otevírá přírodě

Galerie Futura představuje 24. listopadu výstavu současného francouzského umění NATURalia. Sbírky bez hranic V. Z východu Francie přichází výběr zhruba padesáti exponátů na téma příroda. www.futuraprojekt.com

Pět regionálních fondů současného umění z východu Francie vytvořilo v roce 1999 projekt, jehož cílem je představit jejich sbírky po celé Evropě.

Iniciátoři však nezvolili princip putovní výstavy, nasto toho navrhli ředitelům evropských kulturních institucí, aby vytvořili své vlastní výstavy z jejich fondů. Po Turíně, Varšavě, Edimburgu a Trnavě je pátou zastávkou Sbírek bez hranic Praha. Výstava se uskuteční v Galerii Futura a bude věnována tématu přírody.

Rozmanitost vystavených děl dokládá vitalitu evropské umělecké scény a otevřenost sbírek vůči současné mezinárodní tvorbě. Většina zvolených autorů v Čechách bude vystavovat vůbec poprvé, mezi jinými Angela Bulloch, Gloria Friedman, Richard Long, Jef Geys, Uri Tzaigou a Hamish Fulton. Zároveň Francouzský institut představí dvě díla francouzských umělců, která rovněž pocházejí ze sbírek regionálních fondů současného umění; bude to videoinstalace Marilène Negro a velkoformátový obraz Bernarda Laviera, který doprovodí intervence českého výtvarníka Tomáše Vaňka.

13. prosince letošního roku se u příležitosti vydání katalogu výstavy Sbírky bez hranic V. Naturalia bude konat na VŠUP v Praze přednáška, které se zúčastní čeští a francouzští partneři projektu Sbírky bez hranic.

zdroj: www.ifp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí