zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda z vrtu V Horních Řepčicích bude možná sloužit ke koupání

13.12.2005
Voda
Voda z vrtu V Horních Řepčicích bude možná sloužit ke koupání

Horní Řepčice - Voda z vrtu v Horních Řepčicích, která se ukázala být nepoužitelnou pro obyvatele obce, bude možná sloužit k zásobování požární nádrže, v níž se lidé v letních měsících koupají. Navíc má solidní teplotu jedenadvaceti stupňů Celsia.

"Vždy plánujeme vodu v nádrži čistit a toto by situaci vyřešilo. Vrt bychom mohli využít tímto způsobem. Jednou z možností je také čerpání geotermální energie, ale k tomu je potřeba ještě spousta papírování a především peněz," konstatoval starosta obce Stanislav Měchura.

Podle něj je problémem způsob čerpání financí z fondů Evropské unie. Ačkoliv garantuje pokrytí až osmdesáti procent celkových nákladů, i dvacet procent formou spoluúčasti je pro obec s necelým půlmilionovým ročním rozpočtem velká suma.

V obci v současné době připravují nová data pro strategickou komisi k vytvoření přípojky na vodojem v Jištěrpách, kam by Řepčice po neúspěšném vybudování vodovodní sítě mohly být napojeny.

"Hodně bude záležet na stanovisku budoucího provozovatele, jímž je Severočeská vodárenská společnost v Litoměřicích," uzavřel starosta.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí