zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sněmovna schválila regulaci vodárenství, podle Senátu zatíží obce

06.02.2006
Voda
Sněmovna schválila regulaci vodárenství, podle Senátu zatíží obce
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o regulaci vodárenství. V předloze ale navzdory Senátu ponechala ustanovení, která ukládají vlastníkům vodovodů a kanalizací nové povinnosti, a to ohledně financování obnovy a sdělování údajů o technickém stavu zařízení ministerstvu zemědělství. Senátoři si myslí, že tyto povinnost budou zbytečně zatěžovat obce. Předlohu musí ještě podepsat prezident republiky.

Novela má umožnit, aby ministerstvo zemědělství mohlo například povolovat provozování sítí nebo stanovovat pravidla pro započítávání nákladových položek do ceny vody. Úřad by měl rovněž rozhodovat o provedení technického auditu nebo o úpravě vzájemných práv a povinností vlastníků provozně souvisejících vodovodů, pokud se sami písemně nedohodnou.

Součástí přijaté novely je také pozměňovací návrh předsedy rozpočtového výboru Miloslava Vlčka (ČSSD), týkající se odměn v dozorčí radě České konsolidační agentury. "Tento návrh má změnou zákona o ČKA umožnit, aby členové dozorčí rady agentury měli možnost využívat tzv. obnosové pojištění," uvedl člen dozorčí rady ČKA a poslanec ČSSD Miloslav Kala. Obnosové pojištění je podle Vlčka určitá forma pojištění odpovědnosti za škodu.

"Jako člen dozorčí rady ČKA upozorňuji, že považuji tento dodatek za problematický. Dozorčí rada ČKA se nedávno shodla na tom, že žádnou takovou formu skrytého odměňování nebude využívat, a odmítla i materiál, který navrhoval využít možnosti pojištění zodpovědnosti za případné škody způsobené členy dozorčí rady," uvedl po hlasování Kala. Dodal, že v dozorčí radě bude nadále zastávat stanovisko, aby tato možnost odměňování nebyla členy dozorčí rady využívaná.

Financninoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí