zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Lovosicích budou mít účinnější čistírnu odpadních vod

14.02.2006
Voda
V Lovosicích budou mít účinnější čistírnu odpadních vod
lovo_1.jpgDalší zlepšení životního prostředí a kvality vody v Labi přinese rozsáhlá rekonstrukce a optimalizace čistírny odpadních vod Lovochemie, a.s. v Lovosicích. Rekonstrukci stavebních objektů a obnovu provozních souborů provede společnost Skanska CZ, Divize Technologie v první polovině roku 2006. Investorem projektu je společnost Lovochemie, a.s. Na přípravě projektu a návrhu technologického procesu pro další zvýšení kvality odpadních vod se vedle společností Lovochemie a Glanzstoff Bohemia podílela také Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

„Tento projekt je velmi důležitý pro zlepšování kvality vypouštěných odpadních vod. Protože se stavba nachází v povodňovém pásmu řeky Labe, budeme v průběhu stavebních prací úzce spolupracovat s Povodím Labe Hradec Králové a Povodím Ohře Chomutov. Navíc samotná čistírna odpadních vod se vyskytuje v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti České Středohoří,“ sdělil člen představenstva Skanska CZ a výkonný ředitel Divize Technologie Jiří Čadek.

Projekt rekonstrukce a optimalizace stávající čistírny odpadních vod zahrnuje stavební úpravy na objektech hrubého předčištění, reaktoru pH, usazovacích nádrží, vápenného hospodářství a provozní budovy ČOV. Vybudována bude také nová zahušťovací nádrž na kal.

Stavební práce budou probíhat za plného provozu stávající čistírny v první polovině roku 2006. V červnu 2006 se předpokládá zahájení ročního zkušebního provozu. Nové řešení zajistí čištění odpadních vod na vysoké technické úrovni a v limitech srovnatelných s limity EU. www.skanska.cz
 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí