zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěžte s námi na téma „Když schází voda“

23.03.2006
Voda
Soutěžte s námi na téma „Když schází voda“

U příležitosti Světového dne vody (22. března) vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí spolu se Správou Národního parku České Švýcarsko soutěž s názvem „Když schází voda“. Jejím hlavním tématem Mezinárodní rok boje proti suchu a rozšiřování pouští, který na letošní rok vyhlásila OSN.

Soutěž je vyhlášena ve dvou věkových kategoriích, přesné podmínky jsou zveřejněny na internetových stránkách MŽP – www.env.cz v rubrice Doporučujeme (odkaz z titulní stránky).  Děti od 11 do 15 let soutěží s výtvarnými pracemi a mládež od 15 do 19 let může zasílat práce výtvarné, literární nebo fotografické na téma, které se týká problému sucha ve světě, ale také našeho domácího problému degradace půd.  Soutěž potrvá 2 měsíce a bude zakončena 22. 5. 2006 na Mezinárodní den biologické diverzity.

Hlavní výhrou v každé z věkových kategorií je týdenní pobyt pro celou rodinu vítěze v Národním parku České Švýcarsko. Kromě hlavní výhru však na ty nejúspěšnější čekají i další zajímavé ceny. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen proběhne v červnu v průběhu konference k Mezinárodnímu roku boje proti suchu a rozšiřování pouští, která se bude konat v Brně.

Poznámka:

Partnery soutěže jsou Moje 1. noviny, Učitelské noviny, Rsport a Stavební geologie Nučice.

Další informace:

http://www.env.cz

http://www.iydd.org

http://www.unccd.int
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí