zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubické vodárny zaplatí kanalizační přivaděč z papírny

29.05.2006
Voda
Pardubické vodárny zaplatí kanalizační přivaděč z papírny
Budoucí smlouvu o čištění odpadních vod projednával ve středu s finskou firmou Myllykoski náměstek pardubického primátora a předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Pardubice Michal Koláček. ilustrační foto redakceUvedly to Deníky Bohemia ve svých vydáních pro východní Čechy. Finové plánují vybudovat v Opatovicích nad Labem moderní papírnu za 13 miliard korun, odpadní vody by přitom likvidovala čistírna odpadních vod v areálu pardubické Synthesie. Přivaděč v délce zhruba 15 kilometrů by zaplatily vodárny.

    "Dohodli jsme si harmonogram dalších kroků, které mají vést především k výstavbě kanalizačního přivaděče z Opatovic a rekonstrukci čistírny odpadních vod. Celkově by tato částka měla přesáhnout 400 milionů korun. My jsme přivaděč zprojektovali a máme projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a soutěž," řekl listu Koláček.

    VAK Pardubice s velkou pravděpodobností stávající čistírnu odpadních vod odkoupí od Aliachemu, s koupí město Pardubice jako největší akcionář VAK již souhlasilo. Náklady, které nyní VAK Pardubice má s vypracováním projektové dokumentace a bude mít s výstavbou kanalizačního přivaděče, by se mu měly vrátit během deseti let na poplatcích od papírny. Ta by se mohla začít stavět ještě letos.

www.cerstvezpravy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí