zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sněm dětí ČR pro životní prostředí se zabýval problematikou ovzduší

06.06.2006
Ovzduší
Sněm dětí ČR pro životní prostředí se zabýval problematikou ovzduší

 

V Jáchymově v Krušných horách bylo o víkendu završeno přijetím závěrečného „Prohlášení“ devítidenní setkání Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR-ŽP), který se letos zaměřuje na problematiku ovzduší ve vztahu k jeho poškozování a znečišťování. Toto setkání organizuje již třináctým rokem vždy na přelomu května a června Agentura Koniklec. Letošní ročník probíhá díky finanční podpoře Evropské unie. Text prohlášení je přílohou této tiskové zprávy a je určen centrálním orgánům státní zprávy a poslancům Parlamentu ČR.

 

 

Téma „Vzduch, lidé a životní prostředí“ účastníky velmi zajímá. Hovoří o tom i vysoká účast na letošním setkání. Účastníci se s tématem seznamují formou her, pokusů a přednášek

(např. vypouštění perzistentních organických látek do ovzduší, spalování nebezpečného odpadu apod.). Čtyřicet tři členů SDČR-ŽP a jejich spolupracovníků, z různých koutů České republiky. Účastníci setkání debatovali na téma vzduch, lidé a životní prostředí. Ke konci tohoto snažení se účastníci shodli na tom, že stav a ovlivnění ovzduší člověkem ve srovnání s minulými lety vykazuje mírné zlepšení. Je však nutné se této problematice i nadále věnovat.  Nejzávažnější problémy a připomínky jsou shrnuty v  prohlášení Sněmu dětí ČR.

 

 

Setkání vyvrcholilo v závěru týdne, kdy mohli členové Sněmu dětí v rámci panelové diskuse v Praze prezentovat svou půlroční práci a vyslechnout odpovědi na své otázky, jež si na základě své činnosti a získaných informací z přednášek připravily. Na otázky mladých lidí odpovídali: ředitel odboru ochrany ovzduší ing. Jan Kužel, tiskový mluvčí SFŽP ČR Mgr. Pavel Košek, odborný náměstek AOPK ČR ing. Michal Hošek, předseda sdružení Arnika RNDr. Jindřich Petrlík a zástupkyně ředitele ZÚ Kolín MUDr. Eva Rychlíková.

 

 

V průběhu panelové diskuse byla též slavnostně zahájena výstava prací žáku základních škol a gymnázií, zapojených do projektu ,,Vzdušný oceán“.

Tisková zpráva Agentury Koniklec a Sněmu dětí ČR pro životní prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí