zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň na třídění odpadu pokračuje

09.06.2006
Odpady
Kampaň na třídění odpadu pokračuje

OLOMOUC - Kampaň propagující třídění odpadu bude letos v Olomouckém kraji pokračovat, ale pod jiným heslem. Zatímco loni projekt nesl název Nebuďte líní: třiďte správně , letos akce, na níž se podílí kraj se společností EKO-KOM, probíhá pod názvem Má to smysl. Třiďte odpad .

Součástí kampaně bude také soutěž obcí ve výtěžnosti odpadu O keramickou popelnici , která měla v kraji premiéru v loňském roce. Ke kampani bude patřit rovněž měření znalostí žáků středních škol. Na základě zájmů žáků a jejich zapojení do soutěží pak školy budou moci získat kontejnery na tříděný odpad, uvedl pro Haló noviny Ivo Heger z krajského úřadu.

Celá kampaň je součástí projektu, který si klade za cíl zvýšit podíl tříděného sběru odpadu. V letošním roce dosáhnou náklady na tuto kampaň výše 5,3 mil. Kč. Milion korun uhradí kraj a zbývající částku 4,2 mil. Kč zaplatí společnost EKO-KOM, konstatovala náměstkyně hejtmana Jitka Chalánková (KDU-ČSL). Největší část prostředků je určena na nákup nádob na separovaný odpad do jednotlivých obcí, zbytek na zmíněnou informační kampaň.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí