zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poldry zachránily Olešnici

29.06.2006
Voda
Poldry zachránily Olešnici

OLEŠNICE/ZLÍN - Vítr s deštěm si zařádil na Moravě. V Olešnici na Blanensku byly v noci na včerejšek po silném přívalovém dešti zaplaveny vodou sklepy přibližně šedesáti objektů, převážně rodinných domů.

Ve městě se tak v menší míře opakuje povodeň, která ho postihla před čtyřmi roky. "Dopady mohly být mnohem horší. Naštěstí nás ochránily opravené a také zcela nově postavené poldry," řekl olešnický starosta Zdeněk Peša.

Podle něj spadlo na území města za pětačtyřicet minut rekordních 80 milimetrů srážek. To způsobilo rozvodnění Nyklovického potoka. Voda z něj pronikla do většiny domů v ulici Moravská strana a dostala se i do areálu olešnické mlékárny a nedalekého řeznictví v ulici Dolní Vejpustek. Nikdo nebyl zraněn.

Silný vítr a bouře, která se Zlínským krajem přehnala v noci na včerejšek, způsobili problémy na několika místech v regionu. Hasiči nejčastěji odstraňovali vyvrácené stromy nebo spadlé sloupy elektrického vedení. Na Zlínsku a na Uherskohradišťsku zaplavil přívalový déšť několik sklepů.

http://www.deniksip.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí