zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka v Chotíkově obcím prospívá

03.07.2006
Odpady
Skládka v Chotíkově obcím prospívá

Plzeňsko - Letos jsou tomu již tři roky, kdy skládka odpadů v Chotíkově na severním Plzeňsku změnila svého provozovatele. Stala se jím firma Plzeňská teplárenská, a. s. Co tato výměna přinesla obyvatelům obcí z okolí skládky?

Sdružení DSO, Dobrovolný svazek obcí, které se skládkou souhlasilo, zahrnuje Plzeň s podílem 52 procent, Město Touškov a Chotíkov, z nichž každý má účast 24 procentní.

"Skládka nám v ničem neuškodila," řekla starostka Chotíkova Jana Řimsová. "Dostáváme z ní nájem od teplárenské a přitom ještě ten zákonem stanovený, za tunu. Jsme malá obec, tak se nám peníze určitě hodí. Navíc není přímo v obci, je spíše zastrčená, a tedy nezapáchá, ani jinak nevadí," dodala Řimsová.

Jako vedoucí skládky je nyní veden Roman Klimeš z Plzeňské teplárenské, a. s. "Odpady do objektu vozíme z Plzně i z okolí - obstaráváme vlastně tu severozápadní oblast. Asi polovina Plzně jezdí k nám, druhá na Vysokou u Dobřan. Odpad likvidujeme a ukládáme v kazetě č. 2, jejíž druhou část jsme před časem dokončili," řekl Klimeš. "Přijímáme ty odpady, které nemají nebezpečný charakter - třeba komunální a směsný stavební a demoliční odpad. Jinak ty druhy, spadající do kategorie ostatní, jejichž vodní výluh nepřekračuje stanovené limitní hodnoty. Přesný seznam přijímaných odpadů je uložen na váze skládky," uvedl Klimeš.

S názorem chotíkovské starostky souhlasí i Josef Fišer, starosta Města Touškov. "Od té doby, co skládku spravuje teplárenská, jsou všechny obce spokojené. Spolupráce představitelů firmy je bezchybná - chodí na schůze DSO, řeší problémy a přicházejí s novými nápady. Peníze z nájmu dostáváme a městu to velice pomáhá," řekl Fišer.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí