zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota zvyšuje své snahy o zavádění ekologických technologií a vozidel

10.07.2006
Obecné
Toyota zvyšuje své snahy o zavádění ekologických technologií a vozidel

PRAHA (WR) - Toyota Motor Corporation (TMC) dnes oznámila, že ve snaze o dosažení udržitelné mobility a přispění k ochraně globálního životního prostředí zvyšuje úroveň svého vývoje v oblasti ekologických technologií a posiluje své snahy o zavádění vozidel s minimálním vlivem na životní prostředí. WR o tom informoval tiskový mluvčí Toyoty Tomáš Vaněk.

Intenzivnější zapojení TMC v této oblasti probíhá s ohledem na zlepšování účinnosti paliva s cílem snížit emise CO2, který je považován za hlavní příčinu globálního oteplování, s ohledem na vyčistění vypouštěných emisí ve snaze zmírnit znečištění atmosféry a snahu o rozmanitost energie s cílem omezit používání fosilních paliv, a to zejména ropy.

TMC považuje ochranu globálního životního prostředí spolu s bezpečností silničního provozu za prvořadou záležitost z hlediska společenské zodpovědnosti firmy. Společnost pokračuje v podpoře vývoje automobilů ohleduplných vůči životnímu prostředí a ekologických technologií při současné snaze aktivně poskytovat technologie a výrobky, které přispívají k vytváření udržitelné mobility. TMC také pracuje na aktivní realizaci opatření, které jsou v souladu s jeho ekologickou politikou, jako je Toyota Earth Charter, a ve shodě s Toyota Enviromental Action Plan, který stanovuje specifické střednědobé a dlouhodobé cíle činnosti.

http://www.webreporter.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí