zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energetické využívání odpadů – celoevropský trend

10.07.2006
Odpady
Energetické využívání odpadů – celoevropský trend
Valná hromada STEO - Sdružení provozovatelů technologií pro ekologické využívání odpadů v ČR rozhodla o další činnosti sdružení směrem k podpoře energetického využívání odpadů.

"Posláním sdružení je rovněž podpora společných zájmů při prosazování cílů nové odpadové politiky EU z pohledu trvale využitelného využívání zdrojů, zavedení ohledů na životní cyklus produktů do odpadové politiky a využívání energie z odpadů."

STEO působí v ČR již od roku 1998. V této profesní organizaci jsou sdruženy společnosti podporující energetické využívání odpadů. STEO je od roku 2004 členem evropské konfederace CEWEP (Confederation of European Waste-to-Energy Plants).

CEWEP sdružuje 300 zařízení na energetické využití odpadu ze 13 zemí Evropské unie, ze Švýcarska a z USA – celkem tato zařízení energeticky využívají ročně cca 45 milionů tun odpadu. Jeden z hlavních cílů CEWEP je odpora energetického využívání odpadů. Podmínka členství je dosažení vysokých standardů ochrany ŽP, tzn. velmi nízké emisní hodnoty a výroba energie z jinak nevyužitelných odpadů.

Autor / zdroj:
STEO, Praha
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí