zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Laboratoře ve vodárně mají v létě více práce

18.07.2006
Voda
Laboratoře ve vodárně mají v létě více práce

Plzeň - Zvýšený dovoz odpadních vod ze záchytných jímek, zejména rekreačních zařízení. S tím se během letních měsíců musí vypořádat pracovníci čistírny odpadních vod Vodárny Plzeň. Podle tiskové mluvčí Kateřiny Faltinové to ale musí zvládnout bez personálního posílení.

Větší nápor zaznamenávají i pracovníci laboratoře pitných vod, kteří kromě každodenních rozborů kvality pitné vody i surové vody odebírané z řeky analyzují i vzorky donesené firmami či soukromými osobami. "Období tzv. zákaznických vzorků startuje společně se začátkem sezony chataření a chalupaření. Nejčastěji přicházejí majitelé studní, kteří si chtějí ověřit kvalitu vody z vlastního zdroje," uvedla Faltinová.

Léto má i pozitivní obraz. Provoz rozvodu vody se potýká s minimálním počtem havárií. Teplé měsíce proto pracovníci využívají k intenzivnější preventivní a pravidelné údržbě. Mění se uzavírací armatury, šoupata nebo hydranty. Podle předem stanoveného plánu se také pravidelně čistí vodojemy a nádrže. Období bez dešťů se využívá k preventivnímu čištění převážné části dešťových uličních vpustí. Pracovníci pak v suchém počasí monitorují kanalizační síť.

Vodárna v létě

Chataři přinášení více vzorků do laboratoře, aby si ověřili kvalitu vody ve studni.

Minimální množství havárií, díky čemuž je čas na preventivní údržbu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí