zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

III. ročník fotografické soutěže

24.07.2006
Obecné
III. ročník fotografické soutěže
S podtitulem: Změny podnebí – nové technologie – naše zodpovědnost

Společnost Bayer připravila soutěž pro všechny příznivce fotografování a pro všechny, kterým není lhostejná ochrana životního prostředí.

Letošní téma „Země mění svou tvář“ s doplňujícím podtitulem
Změny podnebí – nové technologie – naše zodpovědnost
jsme zvolili s ohledem na alarmující extrémní změny podnebí po celém světě. Rok 2005 byl nejteplejší za posledních 140 let, také naše země zažila a zažívá stále častější a neobvyklé výkyvy počasí, způsobující přírodní katastrofy.

Máte jedinečnou příležitost zaznamenat a upozornit na to, jak se změnil váš region, jakými změnami prochází, jaký dopad má naše činnost na přírodu a jak se mění tvář Země pod vlivem změn podnebí, nových technologií a naší lhostejnosti.

Ochrana podnebí je dnes pro mnoho lidí pouhým klišé. Ale stačí si uvědomit, jaký vliv má na lidské životy. Katastrofické povodně v jedné části země  a vysoušení řek ve druhé, stále častější extrémní výkyvy počasí, nepřiměřeně silné srážky, sesuvy půdy, globální oteplování a mnohé další. Odborní na životní prostředí varují! Průměrná teplota Země stoupá! Přírodních pohrom bude stále víc! Tento „trend“ se sám nezastaví a náhoda to také není. Pokud my lidé razantně nezměníme své chování, podnebí razantně změní naše životy.

Pomozte nám pomocí Vašich fotografických záběrů  otevřít oči i srdce těm, kteří zůstávají stále lhostejní. Je zodpovědností nás všech – obyčejných lidí, spotřebitelů, politiků, firem, průmyslových podniků, přistupovat k přírodě citlivě. Podnebí nás varuje! Životní prostředí a jeho ochrana se musí stát jednou z priorit.  

Těšíme se na vaše záběry! 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí