zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O zdravou stravu byl velký zájem

18.07.2006
Zemědělství
O zdravou stravu byl velký zájem

Staré Město - Obrovský zájem projevili lidé o prezenční akci zdravé výživy, která se uskutečnila v sobotu v areálu společnosti PRO BIO ve Starém Městě pod Sněžníkem. Zájemci zde mohli ochutnat desítky pokrmů a nápojů v bio kvalitě, seznámit se s moderními trendy zdravé výživy a vybrané produkty si také zakoupit.
Nešlo však o vegetariánskou či makrobiotickou stravu, jak by se někdo mohl mylně domnívat. Biopotraviny totiž zahrnují běžnou výživu, avšak připravenou po vzoru našich předků.

" Těžko říci, o co měli návštěvníci největší zájem. Drtivá většina z nich se zastavila u každého stánku.

Kolem páté hodiny už stánkaři neměli co prodávat. Pro nezasvěcené návštěvníky byl velkým překvapením pečený beran z ekofarmy, klobásky a pivo. To jsme museli dovézt až z Německa, protože u nás se zatím nevaří. Chtěli jsme ale, aby lidé věděli, že existuje a jak chutná," uvedla manažerka společnosti Jana Salaquardová.

Velký zájem byl také o exkurze do mlýna, na ekofarmy a odborné přednášky, zejména autorky nové kuchařky Hany Zemanové. Plno bylo také při projekci . lmů zaměřených na zdravou výživu. Lidé si tak z akce odnesli vedle zajímavých informací také poznání, že bio potraviny se od těch obyčejných liší ekologicky šetrnější výrobou a zpracováním, jinak se jedná o naprosto běžnou stravu.

" Myslím, že se akce velmi zdařila, tím spíše, že se jednalo o první ročník. Přijeli k nám lidé z celé republiky, což nás pochopitelně velmi potěšilo. V posledních třech letech zájem o biopotraviny narůstá. Lidé se více zajímají o to, co vlastně konzumují. V západní Evropě biopotraviny již patří k běžnému jídelníčku. Pro nedostatek tuzemských bioproducentů jich část také dovážíme. Jsou k dostání ve všech obchodních řetězcích, v Šumperku se na jejich prodej specializují prodejny Natura a Slunečnice," uzavřela Salaquardová.

Zdroj: Šumperský a Jesenický deník

Zdroj: Blesk

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí