zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oblíbené publikace o udržitelné dopravě vyšly v aktualizovaném vydání

29.08.2006
Obecné
Oblíbené publikace o udržitelné dopravě vyšly v aktualizovaném vydání

Pro neočekávaný zájem odborné i laické veřejnosti vydalo Ministerstvo životního prostředí aktualizované vydání českých překladů publikací Evropské komise „Děti na cestách. Bezpečně po městě“ a „Cyklistika pro města“. Obě publikace, které vycházejí z původních materiálů Evropské komise [1], jsou v češtině již tradičně doplněny o řadu konkrétních příkladů z praxe českých měst.

V obou příručkách, určených především pracovníkům samosprávy, učitelům, aktivním rodičům i zástupcům občanských sdružení, najdou čtenáři novinky z České republiky i dalších zemí EU. Přibyly také nové příklady měst, která v České republice budují nové cyklostezky, rozšiřují obytné a pěší zóny, omezují vjezd automobilové dopravy do center měst a instalují nové bezpečnostní prvky na ochranu dětí, docházejících či dojíždějících na kole do škol.

Aktuální jsou také adresáře a odkazy na webové stránky organizací a občanských iniciativ včetně telefonů a e-mailových adres organizací.

Publikace lze zdarma získat v regionálních eurocentrech [2]. MŽP nabízí obě publikace ke stažení ve formátu PDF na adrese www.env.cz.                         

Poznámky:

[1] Cyling: the way ahead for towns and cities?, Evropská komise 2000; Kids on the move, Evropská komise 2002.

[2 ] Adresy eurocenter na www.euroskop.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí