zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEZ bude investovat zisk z emisních povolenek do ekologie

05.10.2006
Ovzduší
ČEZ bude investovat zisk z emisních povolenek do ekologie

Společnost ČEZ bude investovat zisk z prodeje uspořených emisních povolenek do opatření, která mají snížit emise skleníkových plynů. S odvoláním na deklaraci, kterou v pondělí podepsalo představenstvo ČEZ, o tom dnes informoval mluvčí firmy Ladislav Kříž. O tyto investice, které mají přispět k podpoře obnovitelných zdrojů, požádal při jednání s generálním ředitelem ČEZ Martinem Romanem před dvěma týdny ministr životního prostředí Petr Kalaš. Podle údajů společnosti představovaly loni výnosy ČEZ z obchodování s emisními povolenkami 1,1 miliardy korun.

Firma deklarovala, že bude investovat zisk z prodeje uspořených emisních povolenek do opatření, která povedou ke snižování intenzity emisí skleníkových plynů. "Půjde zejména o rozvoj obnovitelných zdrojů energie či aktivní účast v evropských programech výzkumu a vývoje technologií na snižování emisí," uvedl Kříž. Současně podle něj půjdou peníze do zavádění nejmodernějších technologií pro snižování emisí skleníkových plynů.

Dalším bodem je podpora výzkumu a vývoje v oblasti ekologie a zavádění obnovitelných zdrojů energie do praxe. Z přijaté deklarace vyplývá také závazek zvýšit nynější formu podávání informací o společenské odpovědnosti ČEZ na úroveň mezinárodních standardů. Společnost bude zveřejňovat roční zisk z prodeje uspořených povolenek, a to vždy nejpozději do poloviny roku následujícího, informoval Kříž.

V nejbližším období má ministr životního prostředí menšinové vlády ODS rozhodovat o tom, kolik emisních povolenek dostanou české podniky v letech 2008 až 2012. ČEZ, jehož většinovým vlastníkem je stát, je největším znečišťovatelem ovzduší v Česku.

Zdroj: www.agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí