zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP předloží zprávu o zatížení živnostníků ekologickými zákony

23.10.2006
Obecné
MŽP předloží zprávu o zatížení živnostníků ekologickými zákony

Ministerstvo životního prostředí předloží do konce listopadu zprávu o tom, jak zákony, které mají chránit životní prostředí, omezují živnostníky. Dohodl se na tom dnes ministr životního prostředí Petr Kalaš a ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. ČTK to řekla mluvčí ministerstva životního prostředí Karolína Šulová. MPO pak zprávu použije pro vypracování souhrnné informace o zatížení živnostníků českou legislativou.

Ministři dále hovořili o čerpání peněz z evropských fondů při podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů. Pod ministerstvo pro životní prostředí bude spadat podpora v neziskové sféře, ministerstvo průmyslu a obchodu se zaměří na sféru ziskovou, uvedla k výsledku jednání Šulová. Ministerstvo životního prostředí také uvedlo, že bude znovu informovat podniky o nutnosti získání takzvaného integrovaného povolení. V něm se hodnotí celkový vliv podniku na přírodu. Pro znečišťování všech složek životního prostředí bude platit jedno povolení. Firmy ho musí mít do konce října příštího roku.

Nyní podle Šulové chybí asi dvěma třetinám firem, týká se to především menších provozoven a zemědělských podniků. Pokud ho do stanoveného termínu nezískají, hrozí jim milionové pokuty či zastavení provozu.

Zdroj: www.agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí