zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj vynaloží desítky milionů na ochranu obyvatel před hlukem

12.12.2006
Hluk
Kraj vynaloží desítky milionů na ochranu obyvatel před hlukem
Zhruba 10 milionů korun vynaloží Jihočeský kraj v příštím roce na protihluková opatření na silnicích II. a III. třídy. S obdobnou částkou se počítá i pro akce, připravované k realizaci v letech 2008-2009.
 

„Nutnost přistoupit k protihlukovým opatřením je dědictvím, které Jihočeský kraj obdržel od státu spolu s nedobrým stavem silnic. Opravy a rekonstrukce komunikací už odčerpaly z rozpočtu kraje nemalé finanční prostředky. Letos jsme zahájili tříletý program, který počítá s obnovou zhruba 16 procent z 5500 kilometrů silnic v majetku kraje, k čemuž nám poslouží osmisetmilionový úvěr od Evropské investiční banky. Nyní začínáme přistupovat i k protihlukovým opatřením, po kterých sice nevolají řidiči, zato ti občané, kteří jsou ve svých bytech vystaveni důsledkům stále se navyšující silniční dopravy," řekl první náměstek jihočeského hejtmana Robin Schinko.
Chystaná protihluková opatření, která schválila Rada jihočeského kraje, zahrnují výměny oken v bytech s prokázaným překročením přípustných limitů hluku, způsobeného dopravou na silnicích v majetku kraje. Jedná se o obytné domy podél úseků silnic II. a III. třídy v Českých Budějovicích a Táboře. Do konce dubna příštího roku by měly být dokončena výměna oken v českobudějovické Nádražní ulici a ve zděných domech části Lidické třídy. Zdejší panelové domy přijdou na řadu v druhé polovině roku spolu s částí Mánesovy ulice. V letech 2008- 2009 se počítá ještě s dokončením protihlukových opatření na silnici Lidické i v předměstí Rožnov, v části Branišovské a Husovy ulice u parku. Na seznamu připravovaných výměn oken je rovněž deset bytů v táborské ulici Zavadilská. Z prostředků Jihočeského kraje se tak uskuteční protihluková opatření v celkem 330 bytech s devíti stovkami obyvatel.

Zdroj: Jihočeský kraj

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí