zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

12.01.2007
Obecné
Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

Hradec Králové - Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou získat peníze z ekologického programu Škola pro udržitelný život. Školská zařízení, která se přihlásí do 9. února, mají možnost na své projekty dostat až 70 000 korun, celkem je připraveno k rozdělení mezi školy přibližně 900 000 korun, řekla dnes ČTK Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory - Sever, které na projektu spolupracuje s Nadací Partnerství.

Pro přihlášené školy jsou na únor a březen připraveny semináře, vlastní projekty budou školy odevzdávat do 10. dubna. O přidělení peněz rozhodne grantová komise 26. dubna. Hlavními kritérii při posuzování projektu budou přínos pro životní prostředí a místní komunitu.

Program Škola pro udržitelný život se koná již počtvrté, v roce 2006 získalo 17 škol z Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje celkem 884 100 korun. Například Základní škola Železnická Jičín získala 70 000 korun na rozšíření ekologického areálu a úpravy v okolí školy. Celkem se do projektu v roce 2006 přihlásilo 77 škol, projekty se týkaly většinou úprav školních pozemků na malou naučnou stezku či hřiště pro děti, úpravy parků či zviditelnění obce pomocí naučné či přírodovědné stezky.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí