zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Ekologické zemědělství v praxi

02.02.2007
Zemědělství
Nové knihy - Ekologické zemědělství v praxi
Autoři: B. Šarapatka, J. Urban a kol.

Nová publikace navazuje na dvě předchozí učebnice ekologického zemědělství, vydané v roce 2003 a 2005. Nabízí aktualizované texty, které si vyžádaly jak nové poznatky, tak legislativní změny i konkrétní požadavky praxe.

 

Souhrnné vydání je kromě škol určeno zejména zemědělské praxi. Je zaměřeno na pěstování rostlin a chov hospodářských zvířat podle NR 2092/91 (EHS) o ekologickém zemědělství (EZ) ve vztahu k ochraně životního prostředí. Zapadá tak do celkového rámce agroenvironmentálních opatření podporovaných z fondů Evropské unie v jednotlivých zemích. Nedílnou součástí knihy je i historie EZ, kvalita bioproduktů, welfare hospodářských zvířat, přechod podniku na EZ a ekonomika ekofarem. Neřeší otázky zpracování a marketingu, tato problematika si jistě zaslouží pozornost a v budoucnu i samostatnou publikaci.

 

Cílem vydání publikace je pomoc dalšímu rozvoji tohoto moderního způsobu hospodaření šetrného k životnímu prostředí, chovaným zvířatům a prostřednictvím biopotravin i k nám, lidem. Práce autorského kolektivu vydáním této knihy nekončí, pro poradce a pedagogy jsou připravovány odborné příručky, metodiky a výukové prezentace, ve kterých budou poznatky dále aktualizovány a předávány studentům i praxi.

 

Distribuci zajišťují:  PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Šumperk (tel.: 583 216 609), Bioinstitut Olomouc (tel.: 585 631 179), PRO-BIO Liga Praha (tel.: 272 660 501), vh press Hradec Králové (tel.: 495 538 969)

 

Cena je 415,- Kč, pro členy svazu 200,- Kč, pro členy PRO-BIO Ligy 300,- Kč.

Zdroj: Svaz ekologických zemědělců PRO-BIO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí