zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpad nemizí

22.02.2007
Odpady
Odpad nemizí

Radešín - Odpad, který navezla spediční firma do bývalého zemědělského areálu v Radešíně nedaleko Mšeného - lázní, není ještě odklizen. Za nelegální uložení odpadu už firmě uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) čtvrtmilionovou pokutu.

"Odpad sem začali řidiči navážet několik dní po podepsání nájemní smlouvy, ve které nic o ukládání odpadu nebylo stanoveno," sdělil Jiří Knor, majitel areálu, kde je odpad uložen.

I přesto, že spediční firma Slansped měla nelegální skládku odstranit přesně před rokem, vše zůstalo bez nápravy. Zástupci společnosti celou dobu nebyli v Radešíně spatřeni. Jejich stanovisko se nám nepodařilo získat ani telefonicky. Staré hadry a klasický komunální odpad zde začala firma Slansped ukládat v únoru minulého roku, ihned po tom, co si haly v bývalém zemědělském areálu pronajala. Po několika dnech na kamiony s odpadem upozornili občané. Následně ČIŽP provoz skládky zakázala a nařídila vyklizení naskladněného odpadu.V průběhu roku pak byla firmě uložena pokuta.

"Pokutu jsme tehdy uložili, protože firma neměla souhlas Krajského úřadu k provozu zařízení na využití, úpravu či likvidaci odpadu," uvedl pro ČTK vedoucí odboru odpadového hospodářství ČIŽP v Ústí nad Labem Jiří Turek.

Podle dalších informací se Slansped k rozhodnutí o uložení pokuty odvolal k Ministerstvu životního prostředí.

Kvůli problematické komunikaci se spediční firmou se majiteli budov, ve kterých odpad je, nepodařilo doručit odstoupení od smlouvy. "Firma si přestěhovala sídlo. Všechny dopisy se mi vracejí. Nejen že mi dluží peníze za roční nájem, ale navíc nevím, co mám s tunami odpadu dělat, "dodal Knor.

Michal Závada
Litoměřický deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí