zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihočeský kraj zažaloval firmu Profiakont kvůli odpadkům

13.03.2007
Odpady
Jihočeský kraj zažaloval firmu Profiakont kvůli odpadkům
Praha - Jihočeský kraj zažaloval firmu Profiakont, která u obce Hůry na Českobudějovicku uložila nelegálně tisíce tun odpadků. Přivezla je hlavně z Německa. Lhůta úřadů, dokdy měla odpad uklidit, už vypršela. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT).

Firma Profiakont začala odpadky v Hůrách zpracovávat legálně, ale loni dovezla do Česka nerecyklovatelný odpad a zavalila s ním i cizí pozemky. Úředníci rozhodli, že ho má odklidit do konce února, což ale neudělala, uvedla ČT.

"Krajský úřad předal okresnímu soudu zde v Českých Budějovicích návrh na nařízení exekuce," řekl ČT Karel Černý z Krajského úřadu České Budějovice. Kraj není jediný, kdo na Profiakont navrhl exekuci.

Předseda ekologické komise obce Hůry Tomáš Kubín ČT sdělil, že "je to bohužel smutné východisko a pro obec to nevěstí nic dobrého". "Já k tomu nic říkat nebudu," řekl ČT Michal Kubeš z firmy Profiakont.

ČT uvedla, že společnost Profiakont nerespektovala příkazy úřadů už v minulosti. Například od 1. ledna neměla přijímat nový odpad, ale nákladní vozy ho tam i po zákazu vozily dále. "Jsou problémy s Profiakontem ohledně doručování písemností, takže věc se zbytečně protahuje," řekl ČT Ladislav Krátký z České inspekce životního prostředí.

Místní lidé se podle ČT bojí, že odpad zůstane na obecních pozemcích, a rovněž se bojí možného požáru.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí