zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do ekologického projektu se přihlásilo 108 škol z východních Čech

22.03.2007
Obecné
Do ekologického projektu se přihlásilo 108 škol z východních Čech

Hradec Králové - Mezi školami v Královéhradeckém a Pardubickém kraji stoupá zájem o účast v ekologickém projektu Škola pro udržitelný život. Zatímco v roce 2006 se přihlásilo 77 škol, letos usiluje o získání až 70 000 korun na ekologické projekty celkem 108 školských zařízení. ČTK o tom informovala Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory -- Sever, které na projektu spolupracuje s Nadací Partnerství.

"Nejčastěji chtějí školy získat podporu na úpravy nevyužívaných školních zahrad a veřejných prostranství, které by měly sloužit jako místa k relaxaci i setkávání. Objevily se také zajímavé nápady na opravy místních památek a vytvoření nových naučných stezek," uvedla Richterová. Porotci, kteří do konce dubna vyberou školy, které získají peníze, budou hodnotit především přínos pro životní prostřední a místní komunitu.

V loňském ročníku projektu získalo 17 škol z Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje celkem 884 100 korun. Například Základní škola Železnická Jičín získala 70 000 korun na rozšíření ekologického areálu a úpravy v okolí školy.

Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí