zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hvězdou Live Earth je i Madonna

12.04.2007
Ovzduší
Hvězdou Live Earth je i Madonna
Hlavní hvězdou série letních charitativních koncertů Live Earth, které mají na jednotlivých kontinentech 7. července upozornit na globální klimatické změny i na další ekologické problémy, bude zpěvačka Madonna. Jednotlivé koncerty se během jediného dne za účasti světových hudebních hvězd uskuteční v Londýně, Tokiu, Johannesburgu, Šanghaji, Sydney či Riu de Janeiru.

Spoluorganizátorem akce je bývalý americký viceprezident Al Gore. "Snažíme se přitáhnout pozornost miliard lidí," řekl doslova pro BBC News.

Podle Gora má Live Earth, podobně jako předchozí celosvětové koncertní akce Live Aid bojující proti chudobě třetího světa, přitáhnout k problému globálního oteplování díky účasti nejslavnějších hudebních celebrit obrovskou pozornost a rozpoutat novou diskusi. "Live Earth je obří celosvětovou ekologickou kampaní," citoval Gora BBC News.

Výtěžek ze vstupného na akci, jíž se ve světě přímo zúčastní desítky milionů lidí, poputuje do řady charitativních fondů a mezinárodních ekologických organizací včetně Alliance for Climate Protection a Climate Group, uvádí BBC.

Madonna vystoupí 7. července s velkolepým programem na slavném londýnském Wembley Stadium. Spolu s ní se v Londýně představí například i písničkář James Blunt, zpěvačka Corinne Bailey Rae, kytarista Damien Rice nebo r'n'b pianista a nositel několika cen Grammy John Legend. V rámci londýnského Live Earth fanouškům zahrají také kapely Genesis, Red Hot Chili Peppers, Snow Patrol, Razorlight, Duran Duran, Black Eyed Peas či Keane.

Podobně atraktivní budou i koncerty pořádané na dalších místech světa, jména umělců však organizátoři zveřejní až v následujících dnech, uvádí server BBC News. Pozornost budí zejména místo i podoba amerického koncertu.

Vstupné na britský Live Earth činí 55 liber, v přepočtu asi 2250 korun. Zájemci o vstupenku se od tohoto pátku musí nejprve zaregistrovat na internetových stránkách akce, jeden člověk si přitom smí objednat nejvýše dva lístky. Pokladny se pak v Londýně otevřou příští středu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí