zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plzeňská pobočka Dětí Země pořádá u příležitosti Dne Země cyklojízdu za lepší podmínky pro cyklisty

17.04.2007
Obecné
Plzeňská pobočka Dětí Země pořádá u příležitosti Dne Země cyklojízdu za lepší podmínky pro cyklisty

Ve středu 18. dubna se v Plzni uskuteční cyklistická jízda, kterou Děti Země pořádají v souvislosti s mezinárodním Dnem Země 22. dubna. Jízda začíná v 16:30 tradičně na pěší zóně ve Smetanových sadech U Branky a jejím hlavním cílem je upozornit na nedostatečné podmínky pro bezpečnou a pohodlnou dopravu na kole po Plzni. Cyklojízda v pomalém tempu bude trvat necelou hodinu a po projetí okruhu městem skončí opět U Branky, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejmladšího, nejstaršího a nejnezvyklejšího účastníka. Ti obdrží drobné ceny vztahující se k tématu jízdy.

 

“Den Země je výbornou příležitostí připomenout si, že jízdní kolo je plnohodnotným dopravním prostředkem vhodným do města. Naopak masivní automobilová doprava do moderního města nepatří. Auta v nynějším nadměrném počtu jsou hlučná, vypouštějí jedovaté plyny, zabírají mnoho místa, zkrátka znepříjemňují a zkracují nám život ve městě. Kolo takové nevýhody nemá a dá se bez nadsázky označit za ideální městský dopravní prostředek tohoto století,” říká Daniel Rajdl, koordinátor cyklistické kampaně plzeňské pobočky Dětí Země.

 

“V posledních letech se podmínky pro cyklistiku v Plzni o trochu zlepšily, stále však chybí páteřní síť stezek spojujících jednotlivá předměstí s centrem tak, aby bylo možné se po Plzni na kole pohybovat bezpečně a pohodlně,” dodává k aktuální situaci v Plzni Daniel Rajdl.

 

 

Více informací:

MUDr. Daniel Rajdl, Děti Země – Plzeň, tel.: 605 337 807
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí