zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Apple chce být zelenější než jeho konkurenti

09.05.2007
Obecné
Apple chce být zelenější než jeho konkurenti

Společnost tak reaguje na kritiku ekologů, kdy Apple skončil v žebříčku Greenpeace na posledním místě

Počítačový výrobce Apple včera představil plán, který má podle šéfa firmy Steva Jobse zajistit, že bude společnost "zelenější" než většina jejích konkurentů. Ve zprávě "Zelenější Apple", kterou společnost uveřejnila na svých webových stránkách, Jobs informuje o tom, jak bude Apple vyrábět své počítače ekologičtěji než doposud a jak se postará o jejich následnou recyklaci.

Apple podle dokumentu plánuje kompletní odstranění používání arseniku ve svých displejích či zastavení používání PVC nebo samozhášecích přísad v produktech do konce roku 2008.

Společnost zároveň zavede program také ve svých obchodech, ve kterých by zákazníci měli mít možnost vrátit nevyužívané přehrávače iPod a ty by byly následně ekologicky zlikvidovány.

Apple chce být zelenější než jeho konkurenti

Apple reaguje na nedávné zveřejnění žebříčku nejekologičtějších společností vyrábějících elektroniku. V něm skončil na posledním místě. Žebříček sestavuje každé čtvrtletí Greenpeace a hodnotí v něm, jak ekologický je výrobní proces vybraných firem a jak recyklují produkty, které prodávají.

Na prvním místě žebříčku nejekologičtějších společností vyrábějících elektroniku se umístil čínský počítačový výrobce Lenovo. Ten obdržel nejvyšší známku za politiku ohledně elektronického odpadu a její uplatnění; výrobce nabízí zpětný odběr a recyklaci svých produktů ve všech zemích, kde je značka prodávána. Lenovo také oznamuje objem elektronického odpadu, který recykluje.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí