zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německý expert bude čechy učit jak nakládat s odpady

14.05.2007
Odpady
Německý expert bude čechy učit jak nakládat s odpady

Společný německo-český projekt v oblasti odpadového hospodářství na krajské úrovni probíhá v České republice od konce dubna. Cílem projektu je podpořit ústřední a krajskou státní správu v oblasti plánování odpadového hospodářství. Při úspěšné realizaci integrovaného systému nakládání s odpady se rozšíří do celé ČR.

Plán odpadového hospodářství ČR předpokládá, že bude vytvořen integrovaný systém nakládání s odpady především na krajské úrovni, poté bude propojen na úroveň celostátní sítě. V současnosti krajské systémy do sítě integrovány nejsou.

V rámci projektu se mimo jiné uskuteční tři semináře – první na přelomu června a července, druhý v září a třetí v říjnu 2007 – pro krajské orgány, obce, původce odpadů, vládní experty i nevládní organizace.

Po dobu trvání projektu bude na Ministerstvu životního prostředí působit německý expert na tuto problematiku Ulrich Rischmuller, určitou omezenou dobu pak další dva jeho kolegové Helmut Schnurer a Bernt Matthes.

Německo-český projekt by se měl soustředit na vytvoření metodiky pro kraje, které by mohly pomoci vybudovat nová zařízení pro integrované nakládání s odpady, revidovat a formulovat nová opatření v oblasti odpadového hospodářství.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí