zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karviná rozšiřuje od června svoz biologicky rozložitelných odpadů

22.05.2007
Odpady
Karviná rozšiřuje od června svoz biologicky rozložitelných odpadů

KARVINÁ - V červnu loňského roku zavedl Odbor životního prostřední Magistrátu města Karviné zkušební svoz biologicky rozložitelných odpadů od rodinných domků v Karviné-Ráji. Během pěti měsíců se podařilo shromáždit zhruba 370 tun odpadu (především trávy, zbytků rostlin a padlého ovoce).

V letošním roce, po velkém ohlasu z loňska, rozšířil odbor životního prostředí pravidelný svoz biologicky rozložitelných odpadů na další městské části. Svozové oblasti budou letos dvě.

První oblast: městské část Fryštát, Ráj, Lázně Darkov ( zde jen ulice Lázeňská), kde bude odpad svážen 1x týdně vždy ve středu.

Druhá oblast: městské části Nové Město, Mizerov, Hranice, kde bude odpad svážen 1x týdně vždy v pátek.

Shromážděný odpad poputuje do kompostárny, kterou vybudovala společnost DEPOS a.s. v areálu skládky odpadů v Horní Suché. Výsledný produkt (kompost) bude využíván pro rekultivaci skládky.

Zavedení svozu biologicky rozložitelného odpadu představuje nový směr ve snaze města o zlepšování a rozšiřování systému pro nakládání s komunálními odpady. Tato snaha města současně přispěje k plnění dlouhodobého cíle, totiž postupného snižování podílu biologického odpadu ukládaného na skládce.

http://morava24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí