zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Bursík se setkal se slovinským kolegou a španělskou ministryní životního prostředí

23.05.2007
Obecné
Ministr Bursík se setkal se slovinským kolegou a španělskou ministryní životního prostředí

Ministr životního prostředí Martin Bursík se včera v Praze sešel na pracovním jednání se svým slovinským resortním kolegou Janezem Podobnikem. Jednali spolu zejména o prioritách a organizačních otázkách slovinského předsednictví Evropské unie v první polovině roku 2008 i o přípravě na nejbližší jednání Rady EU pro životní prostředí.

 

Oba ministři poté poobědvali se svojí španělskou kolegyní Cristinou Narbonou Ruiz. Ministři diskutovali především o aktuálních tématech v oblasti životního prostředí na národních i evropské úrovni. Ministr Bursík představil pozici ČR k návrhu  směrnice o odpadech s tím, že současný návrh předsednictví stále uspokojivě neřeší problém přeshraniční přepravy odpadů. Slovinský ministr i španělská ministryně se shodli, že budou usilovat o společnou pozici s ČR na červnovém zasedání Rady EU pro životní prostředí. Ministr Bursík bude také jednat o podpoře této pozice na zasedání ministrů životního prostředí Visegrádské skupiny, které se koná 24. – 25. května v Praze.

 

Ministři se dále shodli například na podpoře snižování emisí CO2 z automobilů i samostatné směrnice o biodegradabilním odpadu a na spolupráci v emisním obchodování, zvyšování energetické účinnosti a podpoře obnovitelných zdrojů energie. Vyměnili si také zkušenosti s využíváním a podporou alternativních paliv v dopravě.

 

Ministři životního prostředí Slovinska a Španělska se dnes zúčastní 15. zasedání ekonomického a environmentálního fóra OBSE v Praze, o jehož přínosech a zaměření se v rámci pracovního oběda také diskutovalo. České MŽP bude na tomto jednání zastupovat 1. náměstek ministra Jan Dusík.

 

 

Další informace:

http://www.mop.gov.si

http://www.mma.es

http://www.osce.org

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí