zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Státní správa hmotných rezerv poprvé na výstavišti

01.06.2007
Voda
Státní správa hmotných rezerv poprvé na výstavišti
Tiskové středisko BVVPoprvé se na Ekologických veletrzích v bazénu před pavilonem Z v rámci ukázek protipovodňových opatření prezentuje Státní správa hmotných rezerv. Jedná se o mosty, stany, čluny, zařízení na pitnou vody a další pomůcky, které se využívají při případných povodních, katastrofách či teroristických útocích.

Státní správa hmotných rezerv zapůjčuje tyto věci obcím, městům, hasičům apod. bezplatně. Součástí půjček jsou též deky, ošacení, základní balíčky hygienické potřeby nebo vysoušeče.

Hospodářská opatření pro krizové stavy a ropná bezpečnost jsou v její koncepci pojímány jako součást krizového a obranného plánování státu, řízených Vládou ČR. V rámci nich se správa podílí na zajišťování efektivního využití hospodářských zdrojů pro řešení krizových situací vojenského i nevojenského charakteru. Správa má koordinační roli při zabezpečování věcných zdrojů. Jejich skladba je přizpůsobována potřebám řešení, především v nevojenských krizových situacích. Správa tedy zabezpečuje financování, obměnu, půjčku, nájem, prodej, skladování apod. státních hmotných rezerv. Podílí se také na humanitární pomoci.

Protipovodňových ukázek se účastní také ministerstvo dopravy, tradičně prezentuje různé varianty nouzových přemostění toků. „K vidění je například silniční most, který se staví na pilíře. Jeho maximální délka je 21 metrů, nosnost dosahuje až 60 tun, přičemž stavba trvá pouhých pět hodin. Tento most byl například použit při loňských povodních na Vysočině u Čížova,“ řekl vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva Úřadu městské části Brno-sever Jaroslav Hradil.

Josef Piták, viceprezident České protipovodňové asociace uvedl, že letošní ukázky, mezi nimiž je mnoho novinek, navštívilo mimo jiné na stovku starostů z celé ČR, zejména z obcí a měst, kde se uskuteční letos na podzim protipovodňové cvičení Vltava – Labe 2007. „Zájemci mají v Brně možnost shlédnout ochranu proti velké vodě v celé její šíři, od preventivních opatření až po odstraňování následků,“ konstatoval Piták.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí