zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Týden se současnou biologií: akce biologické fakulty pro studenty středních škol

09.07.2007
Příroda
Týden se současnou biologií: akce biologické fakulty pro studenty středních škol

Ve dnech 9. – 13. července se v areálu Biologické fakulty Jihočeské univerzity uskuteční  „Týden se současnou biologií“.  Akce je určena studentům středních škol, kteří se chtějí seznámit s metodami moderní biologie a vyzkoušet si je při samostatném řešení několika vybraných biologických problémů.

Každý z pěti dnů Týdne se současnou biologií bude mít své vlastní zaměření.

Účastnící se nejdříve v přednášce dozvědí, co je v daném oboru biologie nového a jaké metody jsou v tomto oboru používány. V praktické části pak budou studenti s pomocí těchto znalostí řešit jeden modelový problém. V jednotlivých tématech si tedy účastníci vyzkouší například jak se zjišťují příbuzenské vztahy mezi organismy pomocí genetické informace, jak lze studovat etologii živočichů z videozáznamů, jaké metody se používají v současném terénním botanickém výzkumu, případně jak lze pomocí počítačů modelovat interakce molekul.

Akce je připravena pro 20-30 účastníků (vybraných z přihlášených zájemců podle výsledků internetové biologické soutěže). Ubytování je zajištěno zdarma v kampusu Jihočeské univerzity na vysokoškolských kolejích. Volný čas budou účastníci akce moci trávit ve společnosti studentů  biologické fakulty, prohlídkou areálu fakulty, prohlídkou Českých Budějovic, popřípadě návštěvou několika přednášek na vybraná  biologická témata.

Letošní Týden se současnou biologií je určen středoškolákům se zájmem o studium biologie; některé příští ročníky budou uspořádány i pro středoškolské učitele biologických oborů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí