zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obchodní centrum U Prazdroje se bude posuzovat

10.07.2007
EIA
Obchodní centrum U Prazdroje se bude posuzovat

Děti Země vítají rozhodnutí krajského úřadu o nutnosti posouzení kontroverzní stavby Hornbachu naproti plzeňskému pivovaru

 

Krajský úřad Plzeňského kraje rozhodl o tom, že záměr výstavby obchodního centra naproti plzeňskému pivovaru bude důkladně zkoumán v procesu posuzování vlivů na životní prostředí. Vyslyšel tak námitky Dětí Země, které upozorňovaly na řadu problémů, které by výstavba velkého obchodního centra na místě bývalého nákladového nádraží způsobila.

 

Vítáme rozhodnutí krajského úřadu, který logicky rozhodl stejně jako před půl rokem. Tehdy nařídil podrobné posouzení téhož záměru, jen v mírně odlišné verzi dokumentace,” komentuje rozhodnutí Martin Hyťha z Dětí Země. “Přípravu stavby budeme nadále pečlivě sledovat a upozorňovat na případné problémy a nedostatky,” dodává.

 

Investor nyní musí zpracovat podrobnější dokumentaci záměru a předložit ji k vyjádření.

 

Dětem Země vadí na obchodnímu centru nejvíc to, že by přilákáním automobilové dopravy způsobilo nárůst hlukové zátěže, která již dnes v ulici U Prazdroje překračuje hygienické limity. Další hlavní výhradou je zhoršení auty způsobovaného dopravního kolapsu, jenž blokuje provoz městské hromadné dopravy. V těsné blízkosti lokality, kde mají obchody stát, se nachází Interspar a Baumax, jsou tedy vážné pochybnosti o tom, zda je nové obchodní centrum v tomto místě vůbec zapotřebí.

 

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země: 377 240 772, 606 104 784

František Čečil, Krajský úřad Plzeňského kraje, posuzování vlivů na životní prostředí: 377 195 336

A.S.S.A. architekti s.r.o. (firma předkládající oznámení záměru): 377 236 429

 

Závěr zjišťovacího řízení (867 kB):

eia.cenia.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí