zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinka v protihlukové izolaci

04.09.2007
Hluk
Hluk
Novinka v protihlukové izolaci

Jedním z klíčových parametrů vnitřní pohody bytových, občanských i průmyslových staveb je akustické mikroklima. Zvýšená hladinu hluku v obytných místnostech i na pracovišti je prokazatelně příčinou stresu a řady zdravotních problémů.

Zajímavou novinkou na českém trhu zvukově izolačních materiálů jsou vápenopískové tvárnice SILKA pro nosné akustické stěny z produkce společnosti Xella CZ. Přesné tvárnice SILKA z vápna a křemičitého písku jsou tradičním zdicím materiálem, který se několik desetiletí intenzivně používá zejména v sousedním Německu, Polsku nebo Maďarsku. Vápenopískové tvárnice SILKA jsou určené pro zdění zvukově a zároveň staticky namáhaných stěn. Díky vysokému akustickému útlumu a nadstandardní únosnosti jsou vhodné především pro akustické a dělicí stěny v bytových, administrativních nebo komerčních a průmyslových stavbách, stejně jako pro extrémně zatížené nosné nebo ztužující konstrukce.

0601_Silka_Mauertafel_3_gross.jpg silkaaa.jpg
Tvárnice SILKA jsou vhodné pro pro akustické a dělicí stěny

Stěny z vápenopískových tvárnic SILKA nabízejí jedinečné zvukověizolační schopnosti při minimálních tloušťkách zdiva. Díky vysoké objemové hmotnosti (2 000 kg/m³) dosahuje stěna z tvárnic SILKA při tloušťce 250 mm i bez omítek indexu vzduchové neprůzvučnosti Rw = 54,6 dB, což s rezervou splní například požadavky normy ČSN 73 0532 na akustický útlum mezibytových stěn. Tvárnice SILKA přitom dosahují pevnosti v tlaku minimálně 20 MPa. Díky tomu přenesou štíhlé stěny tloušťky 250 mm vyšší statická zatížení než běžné akustické zdivo tloušťky 300 nebo 370 mm se srovnatelnou zvukově izolační schopností.

Zdroj: http://extrabydleni.finexpert.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí