zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové si stěžují na Hyundai

14.09.2007
Voda
Ekologové si stěžují na Hyundai

OSTRAVA - Sdružení Ekologický právní servis (EPS) tvrdí, že automobilka Hyundai odmítá při stavbě dešťové kanalizace pro nošovickou továrnu použít nejlepší dostupnou technologii.

K použití nejmodernější technologie se přitom firma zavázala ve smlouvě, kterou podepsaly stát, ekologové, automobilka a kraj.

Změnu technologie při stavbě dešťového potrubí schválil úřad ve Frýdku-Místku. Hyundai podle ekologů použije při stavbě méně kvalitní plastové potrubí spojené pryžovým proužkem. Podle zprávy EPS úřad selhal ve své funkci ochránce veřejných zájmů.

Úřednice Eva Stračánková, vedoucí oddělení vodního hospodářství z frýdecko-místeckého magistrátu, která změnu technologie schvalovala, ale pochybení odmítla. Vycházíme z toho, co navrhne projektant, a pokud je to řešení navržené projektantem, který má oprávnění k projektování vodního díla a pro tento konkrétní účel, nemám důvod ani právo to zpochybňovat, řekla Stračánková s tím, že změna byla schválena zápisem do stavebního deníku.

Právníci EPS letos v květnu odhalili, že Hyundai zahájil stavbu potrubí pro dešťovou kanalizaci bez vyčkání na rozhodnutí stavebního úřadu. Automobilka poté stavbu zastavila. Kvůli sporům o použitou technologii nechala Hyundai vypracovat tři znalecké posudky, které podle ekologů použití betonové technologie zakázaly.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí