zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejnovější vodovodní baterie – zaujmou vás vůbec?

06.10.2007
Voda
Nejnovější vodovodní baterie – zaujmou vás vůbec?
Stále nové a nové designy, použité materiály, barvy, tvary – s tím vším se snaží designéři zaujmout. Daří se jim to i u vodovodních baterií? Tohle jsou novinky letošního roku. Co na ně říkáte?
Koupelnové baterie jsou stále v popředí zájmu mnoha světových designéru, kteří se bez přestávek snaží přijít s něčím novým a vylepšit, co se ještě dá. Ve velké konkurenci se toho už moc vymyslet nedá..- Nebo snad ano? Posuďte sami, když se podíváte na to, co nového právě přichází na zahraniční trhy!
 
I hranaté baterie mohou být krásné!
 
 
Nástěnný »kabinet« v duchu kubismu
 
Poněkud netradiční koupelnovou baterii prý inspiroval kubismus, a tak vznikl jakýsi nástěnný kvádr, který je sice větší než samotné umyvadlo, ale svou jednoduchostí a efektivností zároveň prý dokáže každého milovníka moderního umění doslova nadchnout. Bílá kostka má pouze jeden otvor, z nějž nerezovým zobáčkem vytéká voda a pákový ovladač, kterým se reguluje teplota. A v čem je výhoda takové baterie? Má údajně také relaxační funkci. Můžete totiž pozorovat zurčící proud vody, která tryská jako z vodopádu – a uklidňuje. Baterie s názvem Cabinet je navíc praktická i tím, že se při umývání obličeje nemusíte tolik ohýbat…
 
Někdy není od věci mít napsáno, kde je teplá voda a kde studená.
 
 
»Romantické« cylindry z Paříže
 
I když v řadě domácností stále vládnou jednoduše ovladatelné pákové baterie, stále je dost těch, kteří dávají přednost dvěma odděleným kohoutkům. Kromě takových, které se ovládají klasickým otočením, je tu nyní i varianty jakýchsi »knoflíků«, jenž spíše než kohoutky připomínají dva cylindry. Celá sada, navržená francouzským designérem Pierre-Yves Rochonem, se vyrábí ručně, a aby se vám cylindry nepletly, je na nich prý »romantickou« francouzštinou napsáno, zda se jedná o teplou či o studenou vodu. Problém je ale jeden – pokud tento jazyk neovládáte, můžete se vodou nepříjemně popálit…
 
Klasické kohoutky v eleganci válcují pákové baterie.
 
 
Šperky patří i do koupelny!
 
Jako skutečný klenot – právě tak se má v koupelně vyjímat tato „vzrušující“ sada – tento název totiž dostala. Její autor Jamie Drake se opět vrací ke „klasice“, ale z baterie a ovládacích kohoutků se snaží vytvořit skutečný šperk. O tom svědčí nejen design, ale také kombinace použitých materiálů, mezi kterými nechybí ani drahý kámen onyx a odolná exotická dřeva, jenž používá na „páčky“, jimiž se knoflíky ovládají. Součástí sady je nejen stojánková umyvadlová, ale také nástěnná vanová baterie, která v sobě skrývá jednu vychytávku. Můžete si s ní nastavit nejen teplotu, ale také intenzitu a způsob proudění vody.
 
A co otevírací kohoutky? Líbí se vám?
 
 
Foto: www.dornbracht.com, www.thgusa.com

Autor: Monika Brabcová

http://utulne.atlas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí