zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká technologie šetří energii v zahraničí

12.10.2007
Energie
Česká technologie šetří energii v zahraničí
Teď, kdy se ze všech stran valí neustálé zvyšování cen energií a tlaky na snižování energetické náročnosti jakékoliv lidské aktivity, se otevírají příležitosti pro česká originální řešení.
Nový projekt v irském středisku oddychu pro seniory dokázal ušetřit 69% energie. Tři spojené jednotky značky Chameleon, s celkovým tepelným výkonem 130 kW, jsou řízeny jednou z nich a pracují v kaskádě: centrální čerpadlo aktivuje druhé a následně třetí, pokud je daného výkonu zapotřebí.

Systém tepelných čerpadel společnost TC MACH z Českého Krumlova navíc využívá jedinečnou schopnost napojení na non-stop dálkové monitorování a dispečink českého výrobce přes internet.

Neustálé sledování a optimalizace chodu těchto tepelných čerpadel zaručuje okamžitou reakci servisu v případě poruchy, dává také možnost dálkového nastavení pro zákazníka. Výkonná energetická jednotka Chameleon, obsahující moderní tepelné čerpadlo s rozsáhlou elektronickou regulací a dálkovou správou přes internet, byla nedávno českému trhu představena.
 
 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí