zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poslanecká sněmovna jedná o integrovaném registru znečištění

20.10.2007
IPPC
Poslanecká sněmovna jedná o integrovaném registru znečištění

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila v prvním čtení dne 16.10. na své 22. schůzi vládní návrh zákona o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí a o změně některých zákonů.

Navrhovaná právní úprava zajišťuje sladění české právní úpravy s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 166/2006, vytváří podmínky pro jeho přímou aplikaci a přináší přeměnu integrovaného registru znečištění na nový systém. V návaznosti na evropský systém integrovaného registru úniků a přenosů znečišťujících látek na úrovni Evropských společenství se zavádí, resp. transformuje integrovaný registr znečišťování životního prostředí ve formě veřejně přístupné elektronické databáze úniků a přenosů znečišťujících látek. Smyslem integrovaného registru znečišťování je usnadnit veřejnosti přístup k informacím a účast na rozhodování o životním prostředí a přispět též k prevenci a omezování znečišťování životního prostředí.
Návrh zachovává rozsah integrovaného registru znečištění na stávajícím standardu dohodnutém vládou a následně schváleném Parlamentem ČR v roce 2003 za současné adaptace evropského nařízení.

Navrhovaná účinnost zákona je dnem vyhlášení ve Sbírce. Dokumentem se nyní zabývá Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí