zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovarský kraj rozdělí přes 900 000 na projekty třídění odpadu

02.11.2007
Odpady
Karlovarský kraj rozdělí přes 900 000 na projekty třídění odpadu

Karlovy Vary - Celkem 930 000 korun rozdělí Karlovarský kraj mezi školy a obce na projekty zaměřené na třídění odpadu. Peníze využijí především na zakoupení nádob na tříděný odpad a akce spojené s projektem Školy odpadům v patách, informoval dnes ČTK krajský radní pro oblast životního prostředí Luboš Orálek.

Peníze od kraje dostane 18 škol a pět měst. Školy získají dohromady 230 000 korun, zbytek si rozdělí města. "Jedná se o města, která zažádala o prostředky na aktivity spojené s tříděním odpadů," uvedl Orálek.

Společný projekt Karlovarského kraje se společností Eko-Kom, a.s. byl zahájen v roce 2005 a má podpořit třídění komunálních odpadů v obcích. Loni společnost Eko-Kom zaplatila obcím v kraji nové kontejnery na vytříděné odpady a podpořila další aktivity za celkem 2,5 milionu korun.

V Karlovarském kraji by letos mohli podle odhadu společnosti Eko-kom obyvatelé vytřídit 22,7 kilogramu odpadu na osobu a rok. To by bylo o 1,6 kilogramu více než loni.

Loni byly mezi nejlepšími mezi malými obcemi Boží Dar, mezi velkými pak Aš. "V letošním roce uvolní Karlovarský kraj a společnost Eko-kom dohromady na podporu třídění odpadu 5,9 milionu korun," uvedl Orálek. Předpokládá, že podobně tomu bude i v příštím roce. Eko-Kom z této částky hradí většinu, 4,4 milionu korun.

Kromě podpory škol a obcím na nákupy kontejnerů na tříděné odpady se z těchto peněz financuje propagace třídění, ekologická výchova ve školách nebo finanční odměny obcím, které se umístí v soutěži Liga odpadů.

Pavel Peňás

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí