zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový ročník mezinárodní soutěže poukazující na krutosti kožešinové módy DAF 2008 byl právě zahájen!

18.11.2007
Příroda
Nový ročník mezinárodní soutěže poukazující na krutosti kožešinové módy DAF 2008 byl právě zahájen!

Občanské sdružení Svoboda zvířat (www.svobodazvirat.cz) ve spolupráci s koalicí organizací na ochranu tzv. kožešinových zvířat právě zahájily nový ročník mezinárodní výtvarné soutěže pro studenty nazvané Designem proti kožešinám (Design Against Fur). Studenti mohou vyhrát až 2 500 USD! DAF je v České republice letos pořádán již šestým rokem. S novým ročníkem přichází hned několik novinek.

„Kromě soutěže v tvorbě plakátů letos vyhlašujeme také soutěže v tvorbě flashových animací! Ta probíhá také po celém světě. Letošní ročník je zvláštní ještě v tom, že v zadání soutěže není určeno konkrétní motto nebo téma, kterým by se studenti museli řídit, jako tomu bylo v minulých letech. Jediným kritériem, které plakát či animace musí splňovat je, aby obeznámila všechny, kdo je uvidí, s krutostí a zbytečností kožešinové módy.“ shrnuje hlavní novinky právě zahájeného ročníku Lucie Slabá, koordinátorka DAF pro Českou republiku. Soutěž je určena studentům středních i vysokých škol převážně uměleckého zaměření.

Další velkou novinkou oproti minulým létům jsou právě spuštěné internetové stránky věnované pouze soutěži DAF. Jejich autorkou je Marta Václavíková (info@dafcr.cz). Naleznete je na adrese www.dafcr.cz. „Nové stránky jsou opravdu krásné a velmi přehledné. Studenti na nich najdou vše, co o soutěži potřebují vědět.“ hodnotí stránky Lucie Slabá a dodává: „Marta je pro Svobodu zvířat vytvořila zcela bez nároku na honorář, za což jí patří obrovský dík!“. Na těchto stránkách se mohou studenti do soutěže zaregistrovat až do 11. dubna 2008. Plakát či animaci je zapotřebí odeslat nejpozději do 25. dubna 2008.

Zároveň v současné době ještě „doznívá“ ročník 2007, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny v prosinci. „Ráda bych všechny pozvala na vernisáž Fashion Victims, kterou zahájíme výstavu studentských prací zaslaných do soutěže v roce 2007. Akce se uskuteční 5. 12. 2007 od 15.00 v neobyčejné galerii Zdeňka Hajného Cesty ke světlu. Odpolednem nás bude provázet skvělý herec a výborný bavič Jaroslav Dušek.“ popisuje akci Lucie Slabá. Na vernisáži budou představeny vítězné plakáty českého kola DAF2007, ale také například úspěšné plakáty z Evropy nebo Číny. Vernisáž oživí svým vystoupením kapela La Afición – rytmy Flamenca a návštěvníci se budou moci občerstvit u rautu. Samozřejmě nebudou chybět ani zástupci z agentury Publicis, kteří vybírali vítězné plakáty. Ceny do soutěže věnovala firma Copy General (www.copygeneral.cz) a Publicis (www.publicis.cz). Výstava potrvá do konce prosince 2007 (www.cestykesvetlu.cz).

„V současné době zároveň probíhá takzvaná People´s Choice Award, což je ocenění, které studentům uděluje sama celosvětová veřejnost. Hlasování je jednoduché: na stránkách infurmation.com naleznete vítězné plakáty ze všech regionálních kol z celého světa z roku 2007, vyberete ten, který se vám nejvíce líbí, a pak už jen hlasujete!“ vysvětluje Lucie Slabá.

Máte-li nějaké dotazy či připomínky, kontaktujte prosím Lucii Slabou (mobil: 736 766 188; e-mail: lucie.slaba@svobodazvirat.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí