zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce dostaly za třídění odpadu popelnice

07.12.2007
Odpady
Obce dostaly za třídění odpadu popelnice

OLOMOUC - Třetí ročník soutěže v třídění odpadu O keramickou popelnici včera skončil v Olomouci. Na Olomoucku nejlépe dopadla obec Bystrovany, která skončila jako druhá nejlepší v celém kraji. V kategorii měst byla úspěšná Olomouc, která obsadila třetí místo.

Obce z Olomouckého kraje soutěží v třídění odpadu již třetím rokem. Klání O keramickou popelnici pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci se společností Eko-kom. „Sledujeme, kolik v době od třetího čtvrtletí loňského roku do třetího čtvrtletí letošního roku vytřídily papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. Kromě keramických popelnic dostaly také šek na deset až třicet tisíc korun,“ uvedla Dana Diváková z Institutu komunitního rozvoje v Ostravě.

Olomouc obsadila v kategorii měst třetí příčku. Obcím se vedlo ještě lépe, mezi deseti nejlepšími v kraji jich bylo hned pět z Olomoucka. Například Bystrovany skončily jako druhá nejlepší obec v celém Olomouckém kraji.

„Jsme rádi, že naši občané vytřídí tolik odpadu. Dosud u nás lidé platili poplatky podle počtu popelnic, takže je to nutilo třídit víc. Uvidíme, jak se to změní od ledna, kdy se bude platit jednotný poplatek za každého občana,“ řekl starosta Vladimír Bordovský (nez.).


Nejlepší města a obce

kategorie do 4 tisíc obyvatel
1. Ostružná na Jesenicku
2. Bystrovany na Olomoucku
3. Majetín na Olomoucku

kategorie nad 4 tisíce obyvatel
1. Jeseník
2. Hranice
3. Olomouc

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí