zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce: Další podzemní kontejnery v Praze

10.12.2007
Odpady
Krátce: Další podzemní kontejnery v Praze

 

V listopadu byly instalovány v Praze další podzemní kontejnery fy SSI Schafer.

Zařízení byla vybudována v závěru výstavby podzemního energetického kolektoru Václavské náměstí- Vodičkova-Karlovo náměstí.

Zvláštním požadavkem zákazníka zde bylo provedení mozaikové dlažby na povrchu kontejnerů a plošná minimalizace výstavby s ohledem na husté podzemní sítě.
 
Požadavek mozaikové zádlažby byl naplněn dodáním kontejnerů typu Europa s pevným stropem kontejnerů, pevně spojeným s nadzemní skříní a dvouhákovým otvíráním dna kontejneru. Z důvodu stísněného prostoru, omezeného velmi hustou spletí podzemních energetických sítí, se zde projektantům podařilo situovat pouze dvojice kontejnerů s objemem 2x3 m3, určené pro papír a plasty.

Podzemní odpadkové koše CITY mají objem 1000 litrů a svým objemem nahradí několik desítek běžných košů, navíc několikrát denně vyprazdňovaných. Obsah velkoobjemového podzemního koše City je odsáván obvykle pouze jednou za 24 hodin, nejčastěji v noci vozidlem, které v okolí čistí vozovky. První dva takové koše jsou umístěny na Václavském náměstí  a ve Štěpánské ulici.

ZDROJ: SSI Schäfer s.r.o.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí