zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Expert na šetření energiemi Bursík: Jeho nájemníci mrznou!

18.12.2007
Energie
Expert na šetření energiemi Bursík: Jeho nájemníci mrznou!

Od loňské návštěvy deníku Aha! se nic nezměnilo

PRAHA – Šéf zelených Martin Bursík je opravdu nepoučitelný. Všem káže, jak mají šetřit energií, ale sám s ní plýtvá ostošest – v domě, který vlastní na pražských Vinohradech, jsou totiž takové úniky tepla, že si nájemníci okna vykládají polštáři a dekami, aby nezmrzli! Bursík s tím neudělal vůbec nic, i přesto, že ho na tento problém deník Aha! upozornil už loňskou zimu!

Tento týden Martin Bursík řečnil na klimatické konferenci v Indonésii o šetření energiemi a na té nedávné v Paříži prohlásil: „Hlavní příčiny vidím v neefektivním zacházení s energií.“ Tvrdil také, že nejvíce energie se uspoří díky kvalitnímu zateplení. O tom určitě »rádi slyší« nájemníci jeho domu v Máchově ulici na Vinohradech, kteří znají Bursíkovy teorie v praxi. Tam totiž  Bursík topí pánubohu do oken. Na problém nájemníků deník Aha! poukázal už v polovině letošního ledna. „Co se stal pan Bursík poslancem, o dům se nestará. Už tři roky nám slibuje výměnu oken. I když v bytě topím ostošest, pořád mám jen 14 stupňů,“ řekla tehdy správcová domu Miluše Míková. A jaká je situace dnes? Úplně stejná! Po necelém roce od naší návštěvy jsou okna v domě stále nevyměněná a lidé ve spodních patrech je mají vycpaná polštáři, aby unikalo co nejméně tepla… A vystrašená správcová se bojí mluvit. „Pan Bursík tehdy nebyl nadšený, že jsem o těch problémech mluvila. Tak se raději nebudu vyjadřovat,“ řekla se zjevnou obavou.

Bursík se dnes vrátí do Česka z konference v Indonésii a čekají ho další nepříjemné zprávy – policie ho bude vyslýchat pro podezření ze spáchání pěti hospodářských trestných činů. A možná i udělá prohlídku u něj doma.

Martin Bursík

Peřiny v oknech nájemníků.

 

 

 

 

 

Zdroj: http://www.ahaonline.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí