zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Exkurze Vyhlídkovým vláčkem za ekologií - nové výukové programy

16.01.2008
Odpady
Exkurze Vyhlídkovým vláčkem za ekologií - nové výukové programy
Společnost KOVOSTEEL, s.r.o. rozšiřuje stávající nabídku exkurzních programů pro školy „Vyhlídkovým vláčkem za ekologií“ o téma ELEKTROODPAD a RECYKLACE KOVOVÉHO ODPADU.

Trendem dnešní doby ve vztahu člověka k životnímu prostředí je maximální využití materiálů a surovin získaných ze zpracovaných odpadů. Právě stará elektrozařízení obsahují řadu těchto dále využitelných látek – např. barevných  kovů.

Zpracovatelé elektroodpadů v České republice se začali zabývat likvidací starých spotřebičů a zavádějí nové moderní linky, které plně odpovídají evropským standardům. Ani my nezůstáváme pozadu, a proto naše společnost zařadila toto téma také do svých výukových programů pro školy. 

Během výuky bude žákům vysvětlen pojem elektroodpad, jeho rozdělení, odlišení od ostatního odpadu a také se dozví, kam ho mohou odevzdat a jak se dále zpracovává.

Cílem je, aby si na základě získaných informací uvědomili,  proč je zapotřebí tento odpad třídit a recyklovat.

Pro účastníky tohoto programu jsme si připravili malé zpestření v podobě zajímavých dárků věnovaných společností Elektrowin. A co pro jejich získání musí udělat? Stačí přinést s sebou na exkurzi drobný domácí spotřebič. Např: fén, holící strojek, elektrický kartáček na zuby, žehličku, rychlovarnou konvici nebo starý topinkovač.

Obě témata jsou nejvíce zajímavá právě tím, že se přímo týkají činností naší společnosti. Žáci se tak dostávají do reálného prostředí, kde se seznámí s danou problematikou teoreticky i prakticky.

Další novinkou v letošním roce bude možnost rozšíření exkurze o návštěvu zajímavých lokalit v okolí v rámci školních výletů. Rádi Vám poskytneme praktické informace týkající se ubytování a využití volného času.

Nabídka programů od března 2008

  1. „Poklady z naší popelnice“

 

2. „Energie včera a dnes“

3. „Poklady z naší popelnice“ – rozšířený program

Program je doplněn o exkurzi ve Sběrných surovinách Uherské Hradiště. Zde se žáci seznamují s tříděním papírů a plastů přímo u třídící linky. Exkurze je vedená pracovníky Sběrných surovin.

  1. „Elektroodpad“
  2. „Recyklace kovového odpadu“

 

Výukové programy jsou určeny pro všechny věkové kategorie – mateřské školy, I. a II. stupeň základních škol a střední školy.

Výuka probíhá v nových prostorech!

Praktické informace:

Cena programů je 40 Kč/žák (60Kč „Poklady z naší popelnice – rozšířený program“). V ceně je zahrnut výukový program, odborná exkurze – projížďka vláčkem doplněná o odborný výklad, dárková taška s občerstvením)

Délka programů: 2 hod (3 – 3,5 hod „Poklady z naší popelnice – rozšířený program“)

Kapacita: 45 žáků

Exkurzní dny: pondělí, úterý, středa a pátek

                              8:30/9:30/10:30/13:00/14:00

Čtvrtek je vyhrazen pouze pro program „Poklady z naší popelnice – rozšířený program“.

Další informace a rezervace exkurzí naleznete na internetových stránkách www.kovosteel.cz

Kontakty:

KOVOSTEEL, s.r.o.

Brněnská 1372
686 03 Staré Město
www.kovosteel.cz

Zdroj: PR článek KOVOSTEEL, s.r.o.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí