zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V čem byla letošní Infotherma výjimečná?

25.02.2008
Energie
V čem byla letošní Infotherma výjimečná?
Více než 22 tisíc návštěvníků si nenechalo ujít 15. ročník výstavy Infotherma, která se uskutečnila letos v lednu na výstavišti Černá louka.

Zúčastnilo se jí celkem 322 vystavovatelů, kteří přišli s nabídkou jak vytápět rodinné, obytné i firemní domy úsporně a přitom s využitím ušlechtilých paliv, která neškodí životnímu prostředí. Jak sdělil Ing. Libor Kostelný, ředitel Infothermy, účast na letošní výstavě organizátoři nabízeli zejména těm firmám, o nichž věděli, že mohou do Ostravy přijet s novinkami ve svém oboru. "Opravdu byl zájem o prezentaci tak vysoký, že jsme si mohli vystavovatele vybírat," podotkl Libor Kostelný. "Letošní Infotherma byla výjimečná zejména v rozsáhlém poradenství a doprovodném programu. Ve vstupní části pavilonu jsme dali prostor nekomerční expozici To nejlepší z roku 2007, kde se prezentovalo 65 domácích a zahraničních firem. Odborníci z vysokých škol, vývojových pracovišť a podniků představili nové výsledky ve vědě a výzkumu i konečné výrobky z oblasti vytápění."

Velký zájem návštěvníků byl také o poradenské kluby, semináře a konference za účasti předních projektantů, konstruktérů, vývojových pracovníků a dalších expertů.

Na Infothermě byly rovněž vyhlášeny výsledky Solární ligy ČR za rok 2007. Vítězem hlavní kategorie se stala Rusava na Kroměřížsku, která provozuje 550 metrů čtverečních solární plochy na tamním koupališti. Druhé a třetí místo obsadily Boží Dar a Pístina. V kategorii obcí do 50 tisíc obyvatel zvítězily Dubňany a mezi městy s více než 50 tisíci obyvateli se jako první umístila Ostrava.

Zúčastnil se i EnviWeb, byť jen symbolicky prostřednictvím posteru..

a svých redaktorů (všichni jsme mu říkali neolizuj zábradlí..).

Zdroj: Moderní obec (foto EnviWeb)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí